Які професії будуть актуальними після війни

Через вторгнення росії тисячі українців втратили роботу, багатьом довелося перекваліфікуватися або виїхати за кордон. Частина популярних професій втратить актуальність, а найбільш затребуваними стануть фахівці з відновлення країни, військові, психологи та лікарі. Які ж професії будуть актуальними після закінчення війни?

 

Для того, щоб відновити зруйновану інфраструктуру України, житлові будинки, дороги, комунікації найбільше потрібні будуть різноманітні спеціалісти в будівельній сфері - будівельники, проєктувальники, архітектори, дизайнери. А також робітничі спеціальності в будівництві: зварювальники, слюсарі, електрики, облицювальники. Надалі попит на спеціалістів в будівельній сфері зростатиме. Будівельники та архітектори змінять підхід до будівництва, до матеріалів та технологій побудови. Скоріш за все, будинки будуватимуть з облаштованими бомбосховищами та аварійними виходами.

Будуть потрібні інженери у сфері машинобудування. Після війни розвиватиметься оборонно-промисловий комплекс, тому потрібні будуть інженери для цієї галузі в першу чергу.

 

професії

 

Також після війни зросте попит на логістичні професії, починаючи від водіїв, операторів перевезень до працівників портів, транспортних терміналів. Водії будуть потрібні при відновленні інфраструктури міст, на будівництві, в агропромисловому секторі, а ще багато всього везтимуть з-за кордону.

Для забезпечення енергетичної безпеки після війни потрібні будуть спеціалісти у сфері енергетики - фахівці з альтернативної енергетики.

Професії маркетолога та менеджера з продажу залишаться на ринук праці і після війни, але передбачається, що попит на них зменшиться. ІТ-сфера в Україні продовжить розвиватися і вимагатиме все більше програмістів у сфері безпеки та практично у всіх інших галузях економіки країни.

Війна є надзвичайним психологічним подразником для людини та суспільства. Для багатьох людей потрясіння останніх місяців неприємно позначилися на здоров'ї у вигляді панічних атак, неврозів та ін. Психологічна підтримка під час війни та після її закінчення буде дуже важливою і для військових, і для мирних громадян. Затребуваними будуть психологи, психотерапевти, військові та дитячі психологи.

Працівники поліції у повоєнний період будуть затребувані для посиленого захисту правопорядку за можливих випадків мародерства, крадіжок. Будуть потрібні працівники, які можуть працювати у вибухотехнічній службі. Їх потребуватимуть регіони, де були активні воєнні дії для розмінування територій.

Зросте необхідність в закладах відновного та реабілітаційного лікування для військових. Ерготерапевти, фізичні терапевти, лікарі спортивної медицини, фізіотерапевти, реабілітологи – будуть дуже потрібними. Цей напрямок сьогодні в Україні мінімальний у всіх закладах, а навчання на даних фахівців тривале.  

Всі вищеперераховані професії неможливі без якісної освіти. Перша черга нових спеціалістів пройде швидке навчання або перекваліфікацію. Проте наступне покоління потребуватиме якісної освіти. Професія викладача та вчителя знову стане престижною.

Які вакансії є зараз в Івано-Франківську та області можете переглянути в рубриці "Пропоную роботу", а якщо ви шукаєте роботу - залишайте резюме у відповідній рубриці.