Як отримати грант за Програмою EU4Business для бізнесу, що переїхав до Івано-Франківська

Програма EU4Business підтримує підприємства, які найбільше постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України. Податися можуть підприємства, які зареєстровані не пізніше ніж 31 грудня 2021 року в Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Київській областях. 

 

Мета грантової програми: допомогти підприємствам, які переїхали з постраждалих від війни територій, задля відновлення та/або підтримки виробництва, надання послуг зі збереження економічного потенціалу України та постачання критично важливих товарів і послуг, необхідних українцям та Збройним Силам України.

Заявки можна подавати через портал Дія. Рішення щодо надання допомоги приймає експертна комісія. Повідомлення про прийняте рішення щодо отримання або відмову в отриманні допомоги ви отримаєте на електронну пошту, вказану в заявці.

 

програма для бізнесу

Хто може подати заявку на отримання гранту?

Діючі ФОП або юридичні особи, які:

 • зареєстровані не пізніше 31 грудня 2021 року
 • місце реєстрації: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Київська області
 • мають основний КВЕД з переліку
 • постраждали внаслідок бойових дій та/або перемістилися з територій, на яких велися або ведуться бойові дії
 • кінцевими бенефіціарними власниками яких є виключно громадяни України (для юридичних осіб)
Які критерії вибору підприємств, що отримають грант?

Пріоритет при оцінці грантових заявок надаватиметься компаніям, які займаються виробництвом життєво необхідних товарів і послуг для громадян України та Збройних сил України. До складу комісії з оцінки входитимуть незалежні бізнес-експерти, які відберуть найбільш релевантні заявки та проведуть інтерв’ю з попередньо відібраними підприємствами.

У які терміни буде розглянуто заявки на отримання гранту?

Термін розгляду — до 30 червня 2022 року.

Хто ініціатори проєкту?

Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» cпільно з Мінцифрою, Державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», Мінекономіки та національним проєктом з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.

Партнером-виконавцем ініціативи мікрогрантів є Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» (East Europe Foundation).

Чи витрачаються кошти державного бюджету? Хто фінансує гранти?

Гранти стали доступні завдяки фінансуванню Європейським Союзом та урядом Німеччини через програму технічної підтримки «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку в Україні реалізовує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Хто відповідальний за обробку персональних даних, які необхідні для отримання допомоги в рамках програми міжнародної технічної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»?

Збір відомостей для формування заяви здійснюється засобами Порталу Дія після проходження особою ідентифікації та автентифікації.

Після формування заяви засобами Порталу Дія та накладення електронного підпису чи печатки, заява блокується для редагування та передається Міжнародній благодійній організації «Фонд Східна Європа».

Зберігання та подальша обробка персональних даних, необхідних для отримання допомоги, здійснюється Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

Який розмір допомоги?

Розмір допомоги одному суб’єкту господарювання становить 125 000 гривень. Загальний фонд допомоги розрахований на 300 суб'єктів господарювання.

На які цілі можна витратити грант?

Допомога надається суб’єктам господарювання з метою покриття таких витрат, як:

 • збереження та створення нових робочих місць (виплата заробітної плати);
 • закупівля/заміна обладнання;
 • закупівля сировини та матеріалів;
 • орендна плата за приміщення/офісні приміщення;
 • лізинг обладнання (за виключенням автомобілів, мотоциклів та інших особистих видів транспортних засобів);
 • інші витрати, спрямовані на відновлення господарської діяльності (зазначається суб’єктом господарювання);
У які терміни необхідно подати заявку на грант та хто її буде розглядати?

Заявки приймаються до 30 травня 2022 року (включно). Допомога надається на підставі рішення експертної комісії, яка створюється Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» (East Europe Foundation). До складу Експертної комісії входять незалежні експерти в сфері розвитку підприємництва.