Як не збожеволіти від обсягу інформації у новинах: корисні поради

Сьогодні ми всі постійно перебуваємо на зв’язку та читаємо новини. Живучи у такому режимі, складно зберігати тверезість мислення: спочатку ви не перестаєте гортати стрічку новин, потім відчуваєте емоційні гойдалки, а за ними настає тотальне виснаження. Ми підготували добірку корисних порад, які допоможуть не збожеволіти від кількості інформації.

 

 

новини у війну

 

 

Як не збожеволіти від обсягу інформації у новинах

 

Обмежте час перегляду новин, встановивши інтервали

 

Виділіть для слідкування за подіями в Україні і світі усього декілька годин на день. Обмеження інфопотоку знизить рівень тривоги. На жаль, єдиного рецепту для всіх людей не існує, тому інтервали доведеться підбирати індивідуально.

 

  1. Три підходи, наприклад о 10-й ранку, о 2-й годині дня та о 8-й вечора.

 

  1. Два підходи: оберіть зручний для себе час зранку та ввечері.

 

Якщо перебування офлайн лише підвищує рівень тривоги, спробуйте читати новини протягом дня, але відмовитися від них увечері, наприклад після 21:00.

 

Відпишіться від другорядних джерел

 

Залиште лише декілька офіційних джерел інформації та перестаньте переглядати ті, які дублюють новини, а також ті, що публікують неперевірені, неточні або неповні дані.

 

Не робіть репости непідтвердженої інформації

 

Окрім бойових дій, триває й інформаційна війна. Російська пропаганда постійно поширює фейки, мета яких — деморалізувати українців. Саме тому важливо публікувати лише достовірну інформацію, підтверджену офіційними джерелами.

 

Не вступайте у дискусії з незнайомцями, які підтримують війну

 

Тривалі емоційні інтернет-суперечки лише виснажують і не мають жодного сенсу, тому свій час та енергію краще спрямувати на допомогу Україні. Робіть те, що на даний час можете робити.

 

Разом переможемо!