Вболіваємо за Kalush Orchestra!

10 травня, о 22:00 відбудеться перший півфінал Пісенного конкурсу Євробачення-2022 в Італії у місті Турин, де 17 учасників боротимуться за право представити свою країну у фіналі конкурсу. Гурт “Kalush Orchestra” з піснею “Stefania” представлятиме Україну та виспупить під номером 6.

 

Другий півфінал конкурсу відбудеться 12 травня, а 14 травня - фінал. Цьогоріч у пісенному конкурсі Євробачення беруть участь 40 країн. До конкурсу повернулись Вірменія та Чорногорія. А Білорусь та росія вже вкотре втратили право на участь. Виконавча рада конкурсу ухвалила таке рішення після вторгнення російської федерації до України.

Глядачі зможуть подивитися пряму трансляцію Євробачення-2022 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення, яка розпочнеться о 22:00.

 

Євробачення

 

Як голосувати

У першому півфіналі українці можуть голосувати за всіх учасників конкурсу, крім представників України — гурту “Kalush Orchestra”. Під час прямого ефіру з’явиться інформація, коли можна буде надсилати sms-повідомлення на номер 7576 із номером учасника, за якого голосуєте.

“Скоро буде Євробачення, кажіть всім, хто зараз за кордоном, хай не пропустять та голосують за Україну!”, – звертаються до усіх шанувальників українські музиканти.

Україна на Євробаченні

  • Україна дебютувала на пісенному конкурсі «Євробачення» в 2003 році з піснею «Hasta la vista» співака Олександра Пономарьова.
  • В 2004 році в 50-му ювілейному конкурсі співачка Руслана здобула перемогу з піснею «Wild Dances».
  • У 2015 році Україна вперше за всю історію конкурсу, у зв'язку з початком Російсько-української війни та тимчасової окупації Криму, не брала участь у конкурсі. 
  • В 2016 році Україну представила співачка Джамала з піснею «1944», яка здобула перемогу, набравши 534 бали.

Вболіваємо за Україну!