В Україні винайшли пристрій для вироблення дешевої електрики

Ситуація в енергосистемі України після десятка ракетних атак наразі вкрай важка. Через масовані обстріли критичної інфраструктури, українці мають можливість користуватися благами цивілізації лише 50% на добу. Не дивно, що багато хто через це шукає альтернативні варіанти "благополуччя". Про це інформують Економічні Новини із посиланням на Hyser.

І справді, відключення електроенергії змушують шукати вихід із ситуації, тому українці купують генератори і павербанки, а ще вигадують нові дивовижні способи, як можна генерувати струм.

 

 

дешева електрика

 

 

Наприклад, житель Дніпра Євген Дримко розповів про власний пристрій, який забезпечує електроенергією його будинок. Так, винахідник-аматор створив пристрій, здатний генерувати електроенергію, собівартість якої лише 50 копійок за кіловат, передає Суспільне Дніпро. Цікаво, що на цей винахід дніпрянина надихнув старий годинник.

 

До слова, схожі електростанції створюють у США та Європі, але там ці установки величезні та займають цілі вежі чи підземні тунелі. А ось пристрій українського винахідника займає площу всього 2×2 метри.

 

За яким принципом працює ця технологія

 

Механік констатував, що генерація струму відбувається за принципом, на розробку якого винахідника надихнув старий годинник. По суті електроенергія виробляється шляхом руху спеціального вантажу.

 

"Підвішений вантаж виконує роль двигуна та силою гравітації притягується до землі. Так виробляється механічна енергія", – каже Дримко.

 

Отже, генератор працює за рахунок того, що підвішений вантаж під впливом сили тяжіння опускається донизу, виробляючи механічну енергію, яку генератор перетворює на електричну. Частина цієї енергії витрачається на підйом вантажу, а залишок можна використовувати для заряджання електроприладів.

 

"Підвішений вантаж виконує роль двигуна, і силою гравітації притягується до землі, так виробляємо механічну енергію", – пояснює винахідник.

 

До речі, коефіцієнт корисної дії пристрою залежить від встановленого генератора, найкраще використовувати трифазні, адже його ефективність становить 80%-90%. Для порівняння – одна сонячна панель коштує близько 15 тисяч гривень, але її ККД становить приблизно 19%.