У Івано-Франківську з’явилася нова спеціальність «Музичне мистецтво»

В Університеті Короля Данила стартував набір абітурієнтів на нову спеціальність «Музичне мистецтво».

Нова спеціальність «Музичне мистецтво»

«Я давно мріяла, щоб така спеціальність була в університеті, адже працюючи керівником Продюсерського центру «Star Team» побачила, що наші учні, зрештою, як і вихованці різних вокальних шкіл міста та області, вимушені їхати здобувати вищу освіту або до Києва, або за кордон. Тому наявність такої спеціальності у Івано-Франківському університеті є просто необхідністю. Потрібно, аби діти мали змогу навчатися в рідному місті і здобувати якісну, із застосуванням новітніх методик освіту», – розповідає керівник ПЦ «Star Team» Ірина Батюк.
Студентам викладатимуть предмети, які потрібні кожному артисту, а саме – естрадний вокал, акторську майстерність, музичний менеджмент, хореографію, тощо.

«Ми плануємо дати нашим студентам професійні знання з естрадного співу, відшліфувати природні дані людини, дати путівку в життя, як співаку. На сьогодні заклади вищої освіти приділяють основну увагу саме академічному співу, а професійних і цілеспрямованих програм саме для естрадників, практично немає. Естрадний спів переважно вводиться, як спеціалізація, із третього курсу. А наші студенти отримають повний курс вищої підготовки з теоретичних музичних дисциплін», – наголошує кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Полякова.
Часто у музичних університетах чи коледжах наявне своєрідне ставлення до вокалістів, мовляв, це не музиканти, а тільки співаки. Власне тому для викладачів, які працюватимуть на новоствореній кафедрі, буде важливим випускати справжніх фахівців. Значну увагу під час навчання приділятимуть саме фаховим дисциплінам. Діти знатимуть музичну грамоту, теорію, гармонію, історію музики тощо.

«Нас часто запитують, що потрібно для вступу на спеціальність «Музичне мистецтво». Якщо дитина вступає на бакалаврат після 11 класу, вона має мати сертифікат про складання ЗНО за останні три роки із історії України, української мови та літератури. Окрім цього абітурієнти здаватимуть творчий конкурс, під час першого етапу мають проспівати дві різнохарактерні пісні: одну під мінусову фонограму, іншу, народну, акапельно, та під час співбесіди показати рівень музично-теоретичних знань. Якщо дитина не мала музичної освіти, не навчалася у спеціалізованій музичній школі, то це не біда, головне для нас – наявність таланту. Студент після втупу буде займатися за окремою програмою, аби надолужити усі базові знання», – пояснює кандидат мистецтвознавства Лідія Курбанова.