Super Retina (XDR) дисплей: що це таке і в чому особливість

Екран смартфона – інструмент для сприйняття інформації. Компанія Apple розробила дисплеї Retina, вони були встановлені в iPhone 4 і використовуються досі. Розглянемо, що в них особливого, чому вони популярні, чим відрізняються ці екрани.

 

 

Super Retina: що це означає

Назва – маркетинговий хід американського бренду. Super Retina – дисплеї, створені за технологією OLED. Переваги перед РК-екранами:

  • довговічність;
  • вища яскравість;
  • краще контрастність;
  • глибокий чорний колір.

Останнє досягається завдяки вимкненню білих пікселів. У РК-екранах чорний відображається відтінками сірого, оскільки світло блокується. OLED-екрани менше садять батарею, коли пікселі відключаються. Через це смартфони американського бренду популярні. Варто купити телефон Айфон, якщо любите технологічні гаджети. Super Retina – це економія енергії та яскраве зображення в одному флаконі.

XDR: розбираємося з абревіатурою

Це розширений динамічний діапазон. Super Retina XDR вперше з'явився в лінійці iPhone 12. Екран з покращеною контрастністю та яскравістю сподобався користувачам.

Технологія XDR дозволяє збільшити другий показник до 1200 ніт. Завдяки цьому можна користуватися смартфоном навіть за яскравого сонця, не відчуваючи дискомфорту. Екран не засвічується променями, оскільки він яскравіший за них. Інші переваги технології:

  • True Tone – яскравість екрана підлаштовується під зовнішнє освітлення, штучний інтелект аналізує обстановку;
  • покращена світловіддача - завдяки цьому досягається максимальна реалістичність зображення, фотографії як живі;
  • Dolby Vision - картинка виглядає природно, при перегляді фільму користувач повністю занурюється в нього.

Завдяки технології XDR смартфон максимально приємний у використанні. Крім цього, у користувача не перенапружуються очі. Це є актуальним для тих, хто любить читати вночі.

 

 

Чи варто переплачувати за такий дисплей

Смартфони з екранами Super Retina XDR – ідеальне рішення для дизайнерів, фотографів, редакторів графічного контенту. Можна розглянути кожну деталь зображення, на інших екранах не вийде. Геймери вибирають такі телефони, бо зручно грати.

Плавна зміна кадрів, яскрава картинка та висока чіткість – все, що потрібно для комфортного використання. Такі телефони коштують дорожче, ніж із РК-екранами. Варто переплатити за смартфон із Super Retina XDR дисплеєм, якщо любите дивитися кіно або грати на гаджеті.