Основні правила безпечної поведінки в умовах відсутності світла і тепла

На брифінгу в МВС обговорювали основні правила безпечної поведінки в умовах відсутності світла і тепла. Такі проблеми можуть бути як короткострокові, так і тривалі – до декількох днів. Тому і рекомендації для різних періодів відсутності звичних умов життя дещо відрізняються.

 

 

речниця

 

Отже, коли тепла і світла немає понад, як годину.

 

Найперше, зауважує Альона Матвєєва, слід відключити від електромережі побутові прилади – через скачки напруги може статися коротке замикання. Також потрібно послуговуватися найпростішими джерелами світла – ліхтариками й свічками. Не варто використовувати для цієї мети побутовий газ через потенційні небезпеки. Також недоцільно розглядати як джерело тепла у квартирах деревне вугілля. Не можна у приміщеннях встановлювати і електрогенератори, що працюють на бензині чи дизельному паливі. Усе – через виділення продуктів згорання і наповнення будівлі смертельно небезпечним чадним газом. Тому незайвим у таких оселях є встановлення детектора чадного газу.

 

безсвітла

 

«Генератори слід використовувати лише на відкритому повітрі, але потрібно вберігати його та під’єднані пристрої від вологи аби уникнути ураження струмом чи короткого замикання» - рекомендує речниця МВС.

 

Інша важлива порада: не відкривайте без нагальної потреби у цей час холодильники та морозильні камери – так можна довше зберегти продукти.

 

 

Якщо ж немає світла і тепла понад 2 доби.

 

У тривалішому сценарії дій передусім слід якнайкраще утеплити вхідні двері в житло. Всіх членів родини доцільно розмістити в одній кімнаті, а інші закрити. Тепло тіла допоможе зберегти багатошаровий одяг. Також потрібно стежити за інформацією про облаштування у вашому районі станцій обігріву – можливо, ними доведеться скористатися, зокрема, щоби зарядити мобільні телефони.

 

безсвітла

 

Альона Матвєєва радить подбати про купівлю продуктів тривалого зберігання, аби готувати собі їжу. Тут згодяться і портативні газові пальники, але їх використовувати слід надзвичайно обережно й правильно. Запасіться і водою та складіть план, де можна поповнювати ці запаси.

 

Намагайтеся не переохолоджуватися, спостерігайте за рідними, чий стан здоров’я особливо вразливий – зокрема, це діти і люди пенсійного віку. У жодному разі не варто грітися алкогольними напоями. Краще загорнутися у дві ковдри. Не забувайте про правила безпеки під час використання газових туристичних пальників – вони мають бути відповідно сертифікованими. Якщо використовуєте їх у приміщеннях, забезпечте всередині кондиціонування. І в таких обставинах вам зовсім не зайвими стануть вогнегасники.

 

«Якщо користуєтеся свічками, слідкуйте, аби вони не догорали до самого кінця. Недоцільно вставляти їх у склянки чи пластикові підставки. Ідеальний варіант – стійкий до падіння металевий підсвічник або утримувач» - наголошує спікер брифінгу.

 

Дотримання згаданих доволі простих правил допоможе нам усім зберегти життя у цей непростий час.