Astart

Екологічно чиста оселя – нова тенденція у сфері будівництва

Порадник 02.03.2020 / 13:41 113

Сучасна епоха «зелених» технологій привносить свої принципові нововведення практично у всі сфери життєдіяльності людини. Не винятком стало й будівництво екологічно чистих домівок з використанням різних природних факторів. Головна мета таких проектів – зменшити згубний вплив на навколишнє середовище та створити здоровий мікроклімат для господарів будинку.


екобудинок

Мова йде не тільки про матеріали, використані при створенні самої будівлі, але й інженерні комунікації та інші складові. Таким чином, екологічно чистим він вважається при досягненні цього критерію в цілому.

Від звичайного екобудинок відрізняється в першу чергу ефективним використанням енергії завдяки альтернативним джерелам, малою кількістю відходів та неагресивністю стосовно природи.

Технічні показники, які характеризують загальну концепцію екологічного будинку

 Перш за все, особливу увагу приділяють організації теплоізоляційних умов. Такого результату можна досягти шляхом ізоляції ділянок, через які активно виходить тепло: кутки будівлі, металеві зони та інше. Крім цього, замість традиційної використовується підлога з обігрівом.

 Використання альтернативних джерел енергії, які не тільки зберігають, але й водночас слугують додатковою можливістю для її отримання. Встановивши сонячні панелі, можна накопичувати енергію, яка надалі може бути використана для різноманітних цілей. Наприклад, нагрівання резервуару з водою.

Система штучної вентиляції дозволить зберегти тепло, що виходить з будинку.

Організація освітлення передбачає використання світлодіодних ламп, які не тільки характеризуються меншим споживанням енергії, але й можливістю їх безпечної утилізації або ж повторної переробки. До того ж, не виключається й можливість максимального проникнення денного світла у приміщення. Ефективного результату можна досягти, застосувавши прийоми правильного зонування та прибравши всі зайві елементи (штори, наприклад). Крім цього, можна збільшити розмір дверних та віконних отворів.

екобуд

В інтер’єрі кімнат застосовуються природні матеріали, наприклад дерево, камінь, глина. Вони не тільки підтримують загальну концепцію, але й є одним з сучасних способів облаштування оселі.

Екобудинок – це рішення, котре зможе не тільки зберегти кошти, але й допомогти навколишньому середовищу. Тому перехід на економне споживання стає все популярнішим.