0-800-500650

Категорії
Всі категоріїЗакрити

Пересаджуємо орхідею

Орхідеї – гарні кімнатні рослини, які потребують догляду та правильного поводження. Усі кімнатні рослини час від часу потрібно пересаджувати. Проте вирощування орхідей у домашніх умовах – досить складний процес. І особливо складним є саме розсаджування цієї квітки. Тут важливо враховувати усе: вид, вік та стан рослини. Лише при дотриманні усіх правил, орхідея тішитиме вас пишним цвітінням і стрімким ростом.

 

 

Пересаджуємо орхідею

 

 

 

Орхідеї розмножуються вегетативним способом. В одних видів на квітконосію виростають дітки. Починається це так – на стеблі рослини з’являється брунька, яка поступово набухає, потім з неї розвивається листочок, після чого утворюється корінь.

Розсадження необхідне здоровим і великим рослинам, коли для їх подальшого сприятливого росту потрібно відсадити діток. Але іноді буває, що орхідея випускає діток перед тим, як загинути. І в тому, і в іншому випадку рослину варто розсаджувати.

Найкраще проводити цю процедуру в період від початку весни до початку осені, коли орхідея повна сил і зможе добре перенести розсаджування.

Якщо у рослини з’явилися бічні пагони, то це і є дітки, які випустила орхідея. Потрібно зачекати допоки на пагонах не виростуть корінці не менше 3-4 см довжини.

Коли дітки орхідеї підростуть і зміцніють, займіться їх розсаджуванням.

Насамперед продезінфікуйте гострий ніж і відокремте ростки від основної рослини. Далі варто обробити зріз, присипавши його деревним вугіллям. Підготуйте горщик, на дні якого влаштуйте дренаж зі шматочків цегли, наповніть горщик відповідним субстратом, накривши зверху мохом. Пересадіть у горщик маленьку рослинку.

Також орхідеї можна розмножувати за допомогою бульб рослини. Тоді гострим ножем бульбу відокремлюють від основного стебла, зріз засипають деревним вугіллям, а відрізану частину поміщають у невелику ємність з пластику. В її боках проробляють отвори, і насипають спеціальний субстрат для орхідей. Ємність поміщають в тепле місце, бульбу рясно поливають, поки вона не дасть коріння. Після чого молоду рослину пересаджують у звичайний горщик.

Якщо ж орхідеї тісно в горщику, її можна розсадити за допомогою коренів. В цьому випадку рослину треба обережно вийняти з горщика, звільнивши коріння від субстрату. Секатором потрібно розрізати корені на частини, щоб на кожній з них було по 2-3 бульби. Не забувайте обробляти місця зрізів деревним вугіллям. Для кожної відрізаної частини підготуйте горщик з дренажем і субстратом. Посадіть в горщики нові рослини і щодня обприскуйте, зрідка поливаючи, поки на поверхні не з’являться перші паростки.

Пам’ятайте: орхідеї потребують уважного догляду. Головне для орхідей – правильний полив, тому рослині треба створити умови, наближені до природних. Велике значення має і правильне освітлення. Орхідеї полюбляють розсіяне світло і не люблять прямих сонячних променів.

Приблизно раз на три тижні потрібно проводити підживлення спеціальними добривами для орхідей. І якщо правильно виконувати усі правила, то орхідея цілий рік цвістиме на вашому підвіконні, даруючи гарний настрій.